object983025321
object518233247
Kontakt :
Tel.+48 501 598 423
e-mail: info@prawko.com

Ośrodek Szkolenia Kierowców w PoznaniuOśrodek Szkolenie Kierowców "PRAWKO" został założony w dniu 12 marca 2003 roku, przez Cezarego DROZDOWSKIEGO.

biuro ul. Karpia

Właściciel a zarazem jedyny pracownik ośrodka wynajmował niewielkie zaplecze infrastrukturalne w postaci placu z biurem przy ul. Karpiej.

sala wykładowa w szkole

Sala wykładowa wynajmowana była w Szkole Podstawowej nr 65 na os. Kosmonautów 111.

Prawko Kat.B

Szkolenie odbywało się w zakresie jednej kategorii prawo jazdy, kat. B.

Na początku działalności firmy postawiono na najwyższą jakość szkolenia przy zachowaniu niskich cen. Zestawienie wysokiej jakości z niską ceną spowodowało dynamiczny rozwój firmy.

W 2004 roku firma stała się firma rodzinną Cezarego i Lidii Drozdowskich. Otwarto nowe biuro wraz z salą wykładowa na ul. Madalińskiego 2/40. Lokal był do wyłącznej dyspozycji ośrodka co pozwalało na dostosowanie godzin otwarcia do potrzeb klienta. Sala została wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny. Zwiększono także liczbę pojazdów szkoleniowych oraz rozszerzono działalność o kat. A.

Zwiększono liczbę pojazdów szkoleniowych

W latach 2005 i 2006 ponownie zwiększyliśmy liczbę pojazdów szkoleniowych.

W roku 2007 zmieniono lokalizację ośrodka z ul. Madalińskiego na ul. Składową 11. Do dyspozycji ośrodka jest powierzchnia 120m/2 z trzema salami wykładowymi oraz całym zapleczem potrzebnym do prowadzenia profesjonalnie zajęć teoretycznych ( sekretariat, szatnia, pokój wykładowców, archiwum, pokój kierownika OSK, kuchnia, WC ). Poszerzono także zakres prowadzonych szkoleń o kat. A1, B+E, C, a także o kursy instruktorów nauki jazdy.

ul. Składowa 11Sala wykładowaSala wykładowaSala komputerowa

W roku 2008 wymieniliśmy flotę pojazdów do prowadzenia szkoleń w zakresie kat. B z Fiatów na Renault Clio. Rozszerzyliśmy zakres szkolenia o kat C+E oraz B z automatyczną skrzynią biegów.

W 2009 roku rozszerzyliśmy działalność o szkolenie w zakresie kat. B1, szkolenia kierowców zawodowych w zakresie kwalifikacji wstępnej , uzupełniającej oraz szkolenia okresowe w zakresie przewozu osób i rzeczy. Wymieniliśmy pojazd szkoleniowy w zakresie kat. C i C+E na nowe IVECO EUROCARGO, oraz w zakresie kat B+E na Citroen JUMPER. Do końca roku 2009 przeszkoliliśmy ponad 3000 kandydatów na kierowców.

Na początku 2010 roku w jednej z sal wykładowych na ul.Składowej 11 została utworzona sala komputerowa z pięcioma stanowiskami połączonymi w sieć z dostępem do Internetu oraz poszerzyliśmy ofertę szkoleń o kat. D prawa jazdy. Ośrodek posiada 18 pojazdów oraz zatrudnia 10 instruktorów.
W maju 2010 roku na bazie Osrodka Szkolenia Kierowców PRAWKO powstała firma Travel-Prawko, która oferuje usługi w zakresie przewozu osób autokarami i busami.
W dniu 2 listopada 2010 roku powstał ośrodek w Miłosławiu.

Mercedes Benz Tourismo

2011 rok to czas odnawiania taboru. Wymieniliśmy miedzy innymi autokar Neoplan z 1993r. na Mercedesa z 2005 roku. Zwiększyliśmy liczbę stanowisk komputerowych do 10-ciu. Biorąc pod uwagę zmianę przepisów która miała nastąpić przygotowywaliśmy się do reorganizacji OSK w OSK poświadczony.

Zmiana przepisów nastąpiła w styczniu 2013 roku. Zmiana ta wprowadziła miedzy innymi zwiększenie liczby kategorii prawa jazdy, oraz podział OSK na Ośrodki Szkolenia Kierowców bez poświadczenia i z poświadczeniem spełnienia dodatkowych wymagań.
Ośrodki poświadczone musza spełniać dodatkowe wymagania w zakresie infrastruktury (w tym wieku pojazdów wykorzystywanych w szkoleniu). OSK poświadczone musza także posiadać akredytacje co jest jednoznaczne z nadzorem Kuratora Oświaty w zakresie prowadzonych szkoleń .

W 2013 roku kupiliśmy 2,5 ha obiekt w miejscowości Promnice z przeznaczeniem na plac manewrowy oraz Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Także w 2013 roku został uruchomiony na w.w. obiekcie plac manewrowy. Poszerzyliśmy w tym czasie zakres szkolenia o kat AM i A2.
W kwietniu 2013 roku ośrodek zarówno w Miłoslawiu jak i w Poznaniu uzyskał poświadczenie.
Były to pierwsze poświadczone Ośrodki Szkolenia Kierowców w powiecie wrzesińskim i w powiecie poznańskim. W dalszym ciągu wymienialiśmy flotę pojazdów.
Opel Astra Do OSK wprowadzono pierwszy samochód marki Renault Clio IV oraz zastąpiony został SMART i Renault Megane CC Oplem Astra z przeznaczeniem do szkolenia osób niepełnosprawnych i z automatyczną skrzynia biegów.

W 2013 roku W OSK PRAWKO odbyły się pierwsze coroczne warsztaty instruktorów nauki jazdy. Spotkania w formie warsztatów pozwalają na zawarcie znajomości z ludźmi z branży z którymi do tej pory znaliśmy się tylko z widzenia. Warsztaty instruktorów pozwoliły na wspólną wymianę doświadczeń i uwag dotyczących zarówno szkolenia jak i całej branży związanej ze szkoleniem kandydatów na kierowców. Pokazały nam, że mimo różnic oraz codziennego konkurowania, mamy bardzo wiele wspólnego i możemy milo spędzić czas dyskutując.

Mercedes Benz A klasa

2014 rok to kolejne zmiany w szkoleniu. Najważniejsza zmiana - możliwość zdawania egzaminu na pojeźdźie Ośrodka Szkolenia Kierowców.
 Wychodząc naprzeciw w grudniu 2014r. zakupiliśmy nowy pojazd Maki Mercedes Benz A klasa w celu przystosowania go do szkolenia i egzaminów praktycznych w WORD. Zainteresowanie klientów zdawaniem egzaminów pojazdem Ośrodka Szkolenia Kierowców jest z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularne co utrwala nas w przekonaniu, ze jest to krok w dobrym kierunku.

W 2015 roku zwiększyliśmy flotę pojazdów o nowe IVECO EUROCARGO. Przeprowadziliśmy także remont kompleksu biurowo- szkoleniowego przy ul. Składowej 11.